Standby L52 – Sidomarkering med blixtljus

1 499kr

24V rekommenderarEn produkt vi verkligen rekommenderar!

Sidomarkering & blixtljuslampa i ett, från Standby, är en helt ny unik LED-lampa.
• Superslimmad design
• Hög hållbarhet
• Bra styrka på blixtljuset
• Mångsidiga monteringsmöjligheter!

Beskrivning

Sidomarkering med blixtljus LED från Standby – Bästa blixtljuset enligt oss!
Här har du en helt ny unik LED-lampa med två funktioner; varningsljus och sidomarkeringsljus, i en och samma lampa.
Standbys populära L52 lampa är den tunnaste E-godkända LED-lampan på världsmarknaden.
Tack vare sin tunna design, där tjockleken endast mäter 9 mm, och integrerad drivare så får du en lampa med mångsidiga monteringsmöjligheter till ditt fordon.

L52 kan du montera på ställen där man tidigare inte kunde placera en lampa. L52 är nämligen designad med den senaste LED- och drivartekniken vilket gör att den inte blir för varm även efter timmar av användning. Strömförbrukningen är dessutom minimal.

Istället för att montera en sidomarkeringslampa och en varningsljuslampa på fordonet kan du nu istället montera en lampa som innehåller båda funktionerna. Det blir ett enklare montage med bara en lampa och även mindre kabeldragning. Snyggt, stilrent och utan att du behöver göra onödiga hål i ditt fordon. Precis som ni vill ha det!

Lampan är dessutom E-godkänd.

Synkronisering:

Kopplar du in lamporna på bil med 12 V kan du synkronisera upp till upp till 12 lampor.
Och för lastbil med mera, med 24V, kan du synkronisera upp till 8 lampor.

Övrigt om Standby L52  sidomarkering med blixtljus

Spänning: 10V-30V
Storlek:
113x28x9 mm
Färg lysdiod:
Gul (Amber)
Färg lins: Klarglas
Lysdioder: 6
Synkronisering: Ja
Montering: Utvändigt montage
Kabel: ADR-kabel, 2 m
Strömförbrukning: 0,5A medel @ 13,8V,1A topp, 0,25A medel @ 27,6V 0,5A topp

Ladda ner användarmanual här:  Standby L52 manual

Fler lampor i samma serie

Denna lampa finns även med mörktonat glas och du hittar den här: Standby L52 – Mörktonat blixtljus
Samt i backljus med integrerat blixtljus: Standby L52 – Backljus med blixtljus

 

Varumärke:

Standby

—————————————————————————–

24V rekommenderarDärför rekommenderar vi Standby L52 – Sidomarkering med blixtljus:

Enligt oss så är dessa sidomarkeringar med blixtljus, L52, det bästa på marknaden! Ja, de kostar lite mer än många andra blixtljus MEN glöm inte att du här får två lampor i en. Så du sparar in på en extra lampa, kabeldragning och jobb! Vi anser också att L52 har bästa hållbarheten, håller en hög kvalitet, har flera blixtfunktioner, bra styrka i blixtljuset och är dessutom otroligt tunt.

  • Styrkan på blixtljuset: Blixtljuset har ett väldigt starkt sken vilket gör att du syns otroligt bra och ökar din säkerhet!
  • Bästa hållbarheten: Via tester och faktiskt användande så kan vi på 24V verkligen hålla med om den fantastiska kvaliteten. Den här lampan har grym hållbarhet! Den går i princip aldrig sönder.

—————————————————————————–


Och du vet väl att vi kan hjälpa dig montera dina nya lampor, då vi har en montagehall i Sundsvall!

Kontakta oss vi chatten eller Kundtjänst om du funderar på något eller vill boka tid, så hjälper vi dig.
Följ oss även på Facebook och Instagram (24v_nu) för att se nyheter och spännande montage.

Ytterligare information

Ljuskälla

LED

Längd

113 mm

Bredd

28 mm

Höjd

9 mm

Spänning

10-30 V

Lins

Polykarbonat

Lamphus

Aluminium

Tillverkare

Standby

Kabellängd-m

2 m

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.

Du kanske också gillar …