Beskrivning
Arbetsbelysning Olympus 3200 för 12V-24V, från BriodLights.
Här har du en arbetslampa som ingår i Briodlights Olympus-serie. Vilket gör att du kan få ett enhetligt utseende på ditt fordon eftersom de också har till exempel extraljus i samma serie.
Och förutom extraljusen så har du dessa arbetslampor även i en större och kraftfullare modell, Olympus 5000.
Och som grädde på moset så kan du dessutom få dessa arbetslampor med både vitt eller svart lamphus.
Belysningen i Olympus 3200
Med Olympus 3200 arbetsbelysning får du lampor som lyser 55 meter långt och ett sken på 3240 lumen. Och har dessutom ett brett ljusmönster så att du även ser bra nära ditt fordon.
Och tack vare det kallvita skenet, med färgtemperatur på 5500 kelvin, så får du också bra kontraster i mörkret.
Utöver det så har du också integrerat positionsljus i gul/orange & vitt eller rött & vitt sken. Och det som kännetecknar Olympus är både 3D positionsljuset som glöder längs kanterna men också den nya funktionen Backlit. Backlit gör att hela lamphuset lyser upp snyggt bakifrån i mörkret och ger en snygg effekt som gör att ditt fordon sticker ut.
- Ger 3240 lumen
- Lyser 1 lux vid 55 m
- Färgtemperatur på 5500K
- Positionsljus i gul/vit eller röd/vit
- Backlitfunktion, upplyst lamphus
Övriga specifikationer
- Spänning: 9-32V
-
Watt: 60 W
-
Ström vid 12V: 5.06 A
-
Ström vid 24V: 2.42 A
-
Färgtemperatur: 5500 K
-
1 Lux vid: 55 W
-
BxHxD: 92×104.5×77 mm
-
Vikt: 0.69 kg
-
Anslutning: DT 4-Pin
-
Övriga klassificeringar: WEE
-
IP: 68
- Garanti: 3 år

DT-kontakt ingår ej men du hittar DT-kontakt hona 4-pol här!
















Recensioner
Det finns inga recensioner än.